Świat Chusty

Szkolenie w Akademii Noszenia Dzieci

Uczestniczyłam w szkoleniu na akredytowanego doradcę noszenia dzieci w chustach i miękkich nosidłach. Kurs zorganizowały doradczynie z Akademii Noszenia Dzieci. Noszenie dzieci w chustach staje się coraz bardziej rozpowszechnioną wśród młodych rodziców formą opieki i przemieszczania się z małymi dziećmi.

Celem tego szkolenia było przygotowanie akredytowanych doradców do świadomego i profesjonalnego nauczania młodych rodziców, jak nosić dzieci w chustach i nosidłach miękkich zgodnie z doświadczeniem i wiedzą zebraną przez Akademię Noszenia Dzieci. Celem dodatkowym jest promowanie wśród rodziców i opiekunów idei wychowania bez przemocy oraz rodzicielstwa towarzyszącego.

Akademia Noszenia Dzieci propaguje noszenie dzieci w chustach i nosidłach miękkich ze szczególną uwagą skierowaną na rozwój psychomotoryczny dziecka. Podstawową działalnością Akademii są regularne szkolenia na doradcę do spraw noszenia dzieci w chustach, warsztaty dla personelu medycznego (położne, fizjoterapeuci, doule, pielęgniarki, doradcy laktacyjni) oraz innych osób pragnących przekazywać wiedzę na temat noszenia dzieci.

Istotą szkoleń Akademii jest przekazywanie teorii dotyczącej psychomotoryki noworodków i niemowląt, szerokiej praktyki wiązań w różnego rodzaju chustach i nosidłach respektujących fizjologię dziecka oraz sposobu komunikowania na temat noszenia i rodzicielstwa bliskości.

Zafascynowana noszeniem mojej córki w chuście, postanowiłam jeszcze bardziej pogłębić wiedzę i zdobyć dodatkowe praktyczne umiejętności. Ukończyłam szkolenie na akredytowanego doradcę noszenia dzieci w chustach i miękkich nosidłach. Zostałam także wpisana na listę doradców w ramach Akademii Noszenia Dzieci.

 

Zapraszam teraz na konsultacje i warsztaty chustowe dla mam i ojców małych dzieci.

Jeśli chcesz nauczyć się podobnych umiejętności wiązania dzieci w chustach - napisz do mnie lub zadzwoń.

 

Podaruj prezent

Dla siebie lub Twoich bliskich z rodziny, ale także dla przyjaciół lub znajomych - możesz podarować bon na warsztaty chustowe, jako prezent dla nowonarodzonego dziecka. Kupon będzie ważny przez pół roku od momentu nabycia.

Druga wersja prezentu to specjalny bon na konsultacje indywidualne w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu, np. w domu.

Aby otrzymać promocyjny bon napisz lub zadzwoń: +48 501 020 050.

Dlaczego w chuście?

Mamie noszenie w chuście dziecka ułatwia wsłuchanie się w jego potrzeby, dzięki czemu jest ono mniej płaczliwe.

Ojcu chusto-noszenie pozwala nawiązać głęboką relację z niemowlęciem, ale i pokazywać mu świat.

Dla samego maluszka to zaś po prostu życie jak z bajki - znajduje się blisko ciała rodziców, odbiera wibrowanie ich głosów, czuje ciepło ciała, a do tego spokojnie odkrywa otaczającą go rzeczywistość.

fragment książki "Nosimy nasze dziecko"

Partnerzy moich warsztatów chustowych