Świat Chusty

O chustach w Mam dziecko

Miałam przyjemność rozmawiać na temat noszenia dzieci w chustach z miłą dziennikarką pisma dla rodziców "Mam dziecko". Efektem naszej rozmowy jest artykuł pt. "Noszenie w chuście" opublikowany we wrześniowym numerze tego pisma.

A tam krótki fragment mojej wypowiedzi o wielkim znaczeniu noszenia dziecka w chuście, przytulonego do ciała mamy lub taty:

"To daje dziecku poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że jest ono spokojniejsze i mniej płacze" - uważa Agnieszka Strzałkowska, Certyfikowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci.

Dodatkowo w artykule zamieszczono wypowiedź lekarza ortopedy-traumatologa, specjalisty od rehabilitacji medycznej. Potwierdza, że "pozycja żabki, którą dziecko przyjmuje w chuście, zapewnia mu prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Korzystanie z niej jest zdrowe także dla rodzica. W chuście nie nadwerężają oni kręgosłupa i zyskują dwie wolne ręce".

Obok artykułu zamieszczono fotoinstruktaż jak wiązać dziecko w chuście w tzw. kieszonkę. Może być przydatny dla początkujących :-)

 

 

Podaruj prezent

Dla siebie lub Twoich bliskich z rodziny, ale także dla przyjaciół lub znajomych - możesz podarować bon na warsztaty chustowe, jako prezent dla nowonarodzonego dziecka. Kupon będzie ważny przez pół roku od momentu nabycia.

Druga wersja prezentu to specjalny bon na konsultacje indywidualne w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu, np. w domu.

Aby otrzymać promocyjny bon napisz lub zadzwoń: +48 501 020 050.

Dlaczego w chuście?

Mamie noszenie w chuście dziecka ułatwia wsłuchanie się w jego potrzeby, dzięki czemu jest ono mniej płaczliwe.

Ojcu chusto-noszenie pozwala nawiązać głęboką relację z niemowlęciem, ale i pokazywać mu świat.

Dla samego maluszka to zaś po prostu życie jak z bajki - znajduje się blisko ciała rodziców, odbiera wibrowanie ich głosów, czuje ciepło ciała, a do tego spokojnie odkrywa otaczającą go rzeczywistość.

fragment książki "Nosimy nasze dziecko"

Partnerzy moich warsztatów chustowych