Świat Chusty

Edukacja finansowa - podsumowanie projektu Dziecko

Fundacja Innowacja i Wiedza ( www.fiiw.pl )  w okresie luty – lipiec 2015 r. prowadziła projekt pn. „Projekt Finansowy DZIECKO” realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Projekt realizowano na terenie Polski w zasięgu działań 15 zrekrutowanych Partnerów Projektu , głownie Fundacji, Stowarzyszeń, Klubów Rodzica, instytucji działających w środowisku rodziców małych dzieci oraz przyszłych rodziców.

Celem głównym projektu było zwiększenie świadomości finansowej młodych rodziców w zakresie zarządzania budżetem domowym oraz zagrożeń wynikających z nieodpowiedniego zadłużania się w sytuacji powiększenia się rodziny. Cel  został osiągnięty, co uczestnicy warsztatów wykazali w wypełnionych ankietach przed i po warsztatach, łącznie w bezpłatnych warsztatach z edukacji finansowej uczestniczyło 481osób przy założeniu projektu 300 osób. Uczestnicy szkoleń zdobyli i pogłębili wiedzę z zakresu  planowania budżetu domowego, sposobów oszczędzania, sytuacji młodych rodziców na rynku pracy,  kredytów, pożyczek, chwilówek, czyli  jak nie wpaść w spiralę zadłużenia.

Ze strony Świata Chusty, bezpłatne warsztaty prowadziła Agnieszka Strzałkowska.

Prowadzona w ramach projektu kampania społeczna przeciwko nadmiernemu wydawaniu pieniędzy w związku z przyjściem na świat dziecka  - przeciwdziałanie tzw. „zakupoholizmowi parentingowemu” dotarła do  ponad 12 000 osób w szczególności poprzez artykuły na blogach parentingowych, portalach dziecięcych, informacje o edukacji finansowej umieszczane na profilu projektu na FB (www.facebook.com/ProjektFinansowyDziecko), a także szacunkowo do ponad 130 000 osób poprzez artykuł w prasie branżowej dla młodych rodziców. Projekt zakładał, że kampania społeczna dotrze do min. 10 000 osób.

Duże zainteresowanie projektem potwierdziło potrzebę szkolenia osób w zakresie edukacji finansowej, gdyż domowym budżetem zarządzamy wszyscy. Fundacja Innowacja i Wiedza planuje realizacje kolejnych projektów w tym zakresie.

Podaruj prezent

Dla siebie lub Twoich bliskich z rodziny, ale także dla przyjaciół lub znajomych - możesz podarować bon na warsztaty chustowe, jako prezent dla nowonarodzonego dziecka. Kupon będzie ważny przez pół roku od momentu nabycia.

Druga wersja prezentu to specjalny bon na konsultacje indywidualne w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu, np. w domu.

Aby otrzymać promocyjny bon napisz lub zadzwoń: +48 501 020 050.

Dlaczego w chuście?

Mamie noszenie w chuście dziecka ułatwia wsłuchanie się w jego potrzeby, dzięki czemu jest ono mniej płaczliwe.

Ojcu chusto-noszenie pozwala nawiązać głęboką relację z niemowlęciem, ale i pokazywać mu świat.

Dla samego maluszka to zaś po prostu życie jak z bajki - znajduje się blisko ciała rodziców, odbiera wibrowanie ich głosów, czuje ciepło ciała, a do tego spokojnie odkrywa otaczającą go rzeczywistość.

fragment książki "Nosimy nasze dziecko"

Partnerzy moich warsztatów chustowych