Świat Chusty

Masaż Shantala dla dzieci

W połowie listopada 2019 r. uczestniczyłam w kilkudniowym szkoleniu z zakresu masażu Shantala, które ukończyłam z sukcesem. Już teraz mogę się pochwalić uzyskanym zaświadczeniem. Kurs był organizowany przez "Dotyk i Więź" w Warszawie. Jedną z głównych liderek kursu była Agnieszka Słoniowska. To było bardzo ciekawe doświadczenie, dużo motywacji i chęci współpracy, ale przede wszystkim wiedzy.

Warsztaty chustowe dla maluchów i rodziców oczekujących

BLISKO Z MAMĄ I BLISKO Z TATĄ

WARSZTATY CHUSTOWE DLA POCZĄTKUJĄCYCH RODZICÓW (z dziećmi 0-6 miesięcy) oraz RODZICÓW OCZEKUJĄCYCH

24 czerwca (poniedziałek) r.  w godz. 12:00 - 14:00

Miejsce: ul. Belgradzka 42 (Przychodnia "Medical Center" (tuż przy stacji metra Natolin). Przychodnia mieści się na tyłach budynku Poczty Polskiej przy ul. Belgradzkiej.

Zapraszamy rodziców z dziećmi, które jeszcze nie były noszone, zaczynają tę przygodę lub już mają jakieś doświadczenie. Nauczymy się wiązać chusty (1-2 WIĄZANIA), a także wspólnie przekonamy się, jak ważne i bezpieczne dla dzieci jest noszenie w chuście od pierwszych tygodni życia.

Czytaj więcej...

Mlekoteka na Ursynowie

Serdecznie zapraszamy na Akcje Mlekotekia 2019 na Ursynowie w Instytucie Rodziny przy ul. Romera 4 B w dniu 5 czerwca br. (środa). Poniżej szczegółowe informacje o programie:
 
Program:

10.00 - Jak zadbać o piersi w czasie ciąży i kp- profesjonalny dobór bielizny - Bradonna - Karolina Spasiuk
11.00 - Co warto wiedzieć o płodności w czasie karmienia piersią? - Barbara Purgał
12.00 - Dlaczego warto nosić dziecko? Wstęp do chustonoszenia - Agnieszka Strzałkowska
13.00 - Niezbędnik neurorozwojowy noworodka. Spojrzenie oczami fizjoterapeuty - Agnieszka Słoniowska
14.00 - Jak dbać o mięśnie dna miednicy w czasie połogu i podczas laktacji? - Agnieszka Cedrowska
15.00 - Czy warto długo karmić piersią? - Elżbieta Bartha (IBCLC)

Czytaj więcej...

Piknik Dominikański i pogadanka w Strefie Mamy

Już w najbliższą niedzielę 26 maja br. odbędzie się XX Jarmark św. Dominika (przy ul. Dominikańskiej 2) na Służewie. W ramach tego wydarzenia poprowadzę o godz. 14:00 pogadankę chustową w Strefie Mamy w ogrodach dominikańskich. Opowiem o chustach, ich rodzajach, gramaturach i splotach, ale także pokażę jedno lub dwa wiązania.
 
Będzie też możliwość skorzystania z innych prelekcji w tej strefie m.in. warsztatów z pierwszej pomocy dla dzieci, jak również zajęć dotyczących tego, jak możemy wspierać poczucie własnej wartości naszych dzieci. Planowane są także zajęcia plastyczne dla najmłodszych.

Europejski Tydzień Bliskości - bezpłatne doradztwo

W czwartek - 9 maja br. w godzinach 12:00 - 14:00 przy ul. Belgradzkiej 42 (tuż przy stacji metra Natolin) serdecznie zapraszam wszystkich chustujących, Spotkanie jest przeznaczone dla rodziców, którzy zaczęli już nosić w chuście, a mają pytania i wątpliwości. Nie będziemy uczyć się wiązań, będziemy działać na poprawę tego co już potraficie :)

Na warsztat weźmiemy podstawowe wiązania: kieszonka, kangurek lub plecak prosty.

Zajęcia poprowadzi doradczyni z długoletnim doświadczeniem z Akademii Noszenia Dzieci - Agnieszka Strzałkowska.

Czytaj więcej...

Podaruj prezent

Dla siebie lub Twoich bliskich z rodziny, ale także dla przyjaciół lub znajomych - możesz podarować bon na warsztaty chustowe, jako prezent dla nowonarodzonego dziecka. Kupon będzie ważny przez pół roku od momentu nabycia.

Druga wersja prezentu to specjalny bon na konsultacje indywidualne w dowolnym wybranym przez Ciebie miejscu, np. w domu.

Aby otrzymać promocyjny bon napisz lub zadzwoń: +48 501 020 050.

Dlaczego w chuście?

Mamie noszenie w chuście dziecka ułatwia wsłuchanie się w jego potrzeby, dzięki czemu jest ono mniej płaczliwe.

Ojcu chusto-noszenie pozwala nawiązać głęboką relację z niemowlęciem, ale i pokazywać mu świat.

Dla samego maluszka to zaś po prostu życie jak z bajki - znajduje się blisko ciała rodziców, odbiera wibrowanie ich głosów, czuje ciepło ciała, a do tego spokojnie odkrywa otaczającą go rzeczywistość.

fragment książki "Nosimy nasze dziecko"

Partnerzy moich warsztatów chustowych